Filmi shqiptar “Nëntori i Ftohtë” do të transmetohet në “Netflix”

Filmi “Nëntori i Ftohtë” nga sot do të transmetohet në platformën “Netflix”. Lajmin e ka bërë të ditur aktori kosovar, Fatmir Spahiu. “Nëntori I Ftohtë i regjisorit dhe koprocudentit Ismet Sijarina nga sot mund të shihet në Netflix”, shkroi ai.
Postimi i plotë pa ndërhyrje:
Miq, nje lajm i mire i akshamit, javes dhe muajit.
Nje lajm i mire per mua dhe per te gjithe, regjisorin, bashkepunetoret, bashkeproducentet.
Nje projekt i prodhuar dise vite me pare, me shume mund e sakrifice. Projekt i cili pasqyroj sakte dramen njerzore te nje njeriu i cili ndodhej ne mes dy zgjidhjesh, dyjat te gabuara. Projekt ky qe mijera shikuesve neper bote ju beri te qarte vitet e fillimit te apart’heidit kosovar. Film ky qe na beri krenare ne shume festivale boterore, duke nisur nga San Sebastian Film Festival, Zurich Film Festival, e deri tek Selaniku, e keshu me radhe.
Film qe na solli plot cmime e plot momente krenarie.
“Nentori i Ftohte” i regjisorit dhe koproducnetit Ismet Sijarina nga sot mund te shihet ne NETFLIX.
Lezet pas shume vitesh me ju rikthy keti filmi edhe nje here.
Falemnderit bashkepunetorve.
Shikim te kendeshem.

Baby Boo