Filloi takimi i liderëve në Klubin e deputetëve


Në Klubin e deputetëve ka filluar takimi i liderëve në të cilin kryeministri Zoran Zaev do t’i informoj presidentin e shtetit Gjorge Ivanov dhe liderët partive për detajet nga takimi me kryeministrin e Greqisë, Aleksis Cipras.
Në takim përpos presidentit po marrin pjesë edhe, kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi, lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski dhe lideri i BDI-së, Ali Ahmeti.
Në takim prezentë janë edhe zv/kryeministri për çështje evropiane Bujar Osmani, ministrja e mbrojtjes Radmilla Shekerinska si dhe shefi i diplomacisë Nikolla Dimitrov.