Ferizaj, shtëpia përfshihet nga flaka, lëndohet një fëmijë 3 vjeç

Dje rreth orës 17:00 policia është njoftuar për një incident zjarri në një shtëpi në Ferizaj. Nga flakët lëndime trupore ka pësuar një fëmijë 3 vjeç. Sipas policisë, fëmija ishte brenda në dhomë në momentin kur kishte shpërthyer zjarri dhe i njëjti ka pësuar lëndime trupore. Fëmija është dërguar për trajtim mjekësor në QKUK, ndërsa rasti është duke u hetuar.

Baby Boo

Njoftimi i plotë i policisë:
LËNDIM TRUPOR/INCIDENT ZJARRI /Ferizaj 25.12.2021 – 17:00. Është raportuar se pasi zjarri ka kapluar një shtëpi aty brenda në një dhomë ishte një fëmijë tre vjeç i lënduar nga tymi dhe flaka. Fëmiu i lënduar është dërguar në QKUK-Prishtinë për tretman mjekësor. Rasti nën hetime.
Nuk dihen shkaqet që kanë çuar deri te incidenti me zjarr.