Është koha për ndryshimin e motit!


Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme, ndërsa përgjatë Vardarit do të fryjë erë e përforcuar nga drejtimi verior.
Temperatura minimale do të jetë në interval prej 5 deri në 10 gradë, ndërsa ajo e ditës do të arrij nga 14 deri në 22 gradë.
Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë kryesisht me vranësira dhe erë të përforcuar nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 8 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 15 gradë Celsiusë.