Erdogan dhe Putin kapen duke u tallur me Trumpin në një bisedë telefonike


Vladimir Putin dhe Presidenti i Turqisë, Rexhep Tayip Erdogan, janë kapur duke kritikuar tërheqjen e SHBA’ve nga marrëveshja bërthamore me Iranin, ka zbuluar një burim i qeverisë turke.

Dy presidnetët sulmuan tërheqjen e Presidentit Trump nga marrëveshja bërthamore gjatë një bisede telefonike ku e quajtën injorant për vendimin dhe insistuans e marrëveshja duhej ruajtur, transmeton gazetametro.net

Burimi thotë: “Sot, Presidenti ynë, Rexhep Tayip Erdogan, pati një bisedë telefonike me liderin rus, Vladimir Putin.

Ata diskutuan për tërheqjen e SHBA’ve nga marrëveshja bërthamore me Iranin

Të dy liderët, duke folur për gabimin e vendimit, thanë se marrëveshja është një sukses diplomatik që duhet të ruhet.”

 

Baby Boo