Edhe sa ditë me shi derisa të del dielli

Moti nesër do të jetë i ndryshueshëm dhe me periudha me diell, ndërsas në orët e mëngjesit do të ketë rreshje të shiut.

Pasdite do të jetë mot i paqëndrueshëm kryesisht me shi dhe bubullima në pjesët perëndimore të vendit.

Do të fryejë erë e përforcuar juglindore (me shpejtësi edhe mbi 70 km në orë)

Temperaturat në ditët e ardhshme do të kenë rritje të konsiderueshme, veçanërisht nga e diela, kur në shumë vende do të tejkalojë 25 gradë Celsius.

Baby Boo