E BUJSHME/ Ronaldo kalon tek Juventus


Crtiano Ronaldo do jetë lojtari i ri i Juventusit. Të paktën kështu shkruajnë mediat spanjolle.

“La Sexta” bën me dije se Reali ka vendosur të pranojë ofertën prej 100 milionë euroshe nga Juventusi për portugezin.

Flitet se Ronaldo do të përfitojë një rrogë prej 30 milionë euro në sezon tek Juventusi dhe do të firmosë një kontratë 4 vjeçare.

Tashmë pritet vendimi i vetë Ronaldos për një transferim të tillë, por lajmi po përhapet me shpejtësi në të gjitha mediat e njohura botërore. /albeu.com/