Dy vite nga vërshimet në Shkup

Nesër në Shkup do të shënohet dy vjetori i motit të ligë dhe vërshimeve që morën jetën e 22 personave.

Pasditen e 6 gushtit në rajonin e Shkupit kishte mbajtur mot i ligë me të rreshura të mëdha të shiut dhe erës së fuqishme.

Baby Boo

Të vdekurit nga vërshimet ishin nga Hasanbegu, fshatrat Stajkovc, Smilkovc dhe Haracinë.

Gjatë 24 orëve në rajonin e Shkupit kishte rënë 92.9 litër shi në m2.

Rënie të drunjëve, shtëpi pa rrymë dhe shumë dëm i madh material kishte ndodhur ato ditë ndërkohë që ishin evakuuar mijëra banorë.