Dua Lipa merr pjesë në hapjen e shkollës së parë në gjuhën shqipe në Teksas

Dua Lipa ditën e sotme ka marrë pjesë në hapjen e shkollës së parë në gjuhën shqipe në Teksas, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, shkruan Pa Censurë.
https://www.instagram.com/stories/dualipa/2793358545824927900/
Ajo ka mbajtur edhe një fjalim rreth promovimit të gjuhës, kulturës dhe artit shqiptar. Përmes disa fotografive të postuara në Instagram, Dua duket shumë e lumtur për faktin që është hapur një shkollë shqipe në Teksas. Ajo shihet edhe në prani të fëmijëve./Pa Censurë/

Baby Boo