Donald dhe Melania Trump infektohen me koronavirus

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump dhe Zonja e Parë, Melania Trump, janë infektuar me koronavirus dhe tani ndodhen në karantinë. Lajmi për infektimin është ndarë nga vetë Donald Trump, i cili në një postim në mediat sociale shkroi se tashmë ndodhet në karantinë.

Baby Boo

“Melania Trump dhe unë rezultuam pozitiv me COVID19. Ne ndodhemi në karantinës dhe kemi nisur procesin e rimëkëmbjes menjëherë. Do ta kalojmë këtë bashkë”, shkruan shefi i Shtëpisë së Bardhë.
Deri tani dyshohet se ata janë infektuar nga një ndihmëse në Shtëpinë e Bardhë, e cila rezultoi më herët se ishte bartëse e virusit.

Hope Hicks, këshilltarja 31-vjeçare e presidentit, është ndihmësja më i afërt e Trump dhe rezultoi e infektuar. Ajo udhëtoi me të në Air Force One në debatin e parë televiziv presidencial me rivalin demokrat Joe Biden në Ohio të martën. Disa nga anëtarët e familjes së Trump që ishin pjesë e debatit nuk vendosën maska dhe tashmë janë të rrezikuar për një infektim të mundshëm./tvklan.al