Diktatori korean i fiksuar pas futbollit, ja ekipi që mbështet


‘Tuttosport’ ka zbuluar se për kë bën tifo diktatori i Koresë së Veriut. Në një prononcim politikani italian Antonio Raci ka zbuluar se diktatori i Koresë së Veriut, Kim Jong Un është tifoz me Interin. Kur ai ishte me studime në Bern shkonte shpesh në San Siro për të parë Interin.

Raci tregon se gjatë një takimi me Kim nuk kanë folur kurrë për Juventusin dhe që ishte tifoz i bardhezinjëve pasi ekzistonte shumë rivalitet mes interistëve dhe juventinëve dhe se kishte frikë mos Kim e gjuante .

“A e dini që kur ishte i ri Kim jong Un ka studiuar në Bern dhe shkonte shpesh në San Siro për të parë Interin dhe Milanin? Ai me të vërtetë e pëlqen futbollin Italian dhe vlerëson aftësitë tona teknike. Ai mbështet Interin. Unë jam tifoz i madh i Juventusit. Kurrë nuk kemi folur për këtë, sepse ekziston shumë rivalitet mes interistëve dhe juventinëve, kështu që unë nuk doja të krijoja ndonjë arsye për të humbur. Pati paqen në botë këtu, në fund të fundit! Mendova me vete, ‘Anto mos flisni për Juven me një interist përndryshe ai do tju gjuajë!’ tha ish-senatori italian Antonio Raci.

Baby Boo