Dhunohet një e mitur në Fushë Kosovë

Policia e Kosovës ka njoftuar se mbrëmë në Fushë Kosovë ka arrestuar një person ngase i njëjti dyshohet se keqpërdori seksualisht një vajzë nën moshën 16 vjeçare.

“Raportohet se viktima moshë e mitur, femër K/Shqiptare, është keqtrajtuar seksualisht nga i dyshuari mashkull K/Shqiptar”, thuhet nën njoftimin e Policisë.

I dyshuari është arrestuar dhe pas intervistimit me vendim te Prokurorit, dërgohet në qendrën e mbajtjes për 48 orë.

Baby Boo