Dhimjen e kokës dhe ankthit mund ta shëroni me këtë çaj natyral


Vaji esencial i livandos ka veti mjekësore, të tilla si: redukton depresionin, përmirëson pagjumësinë dhe të lehtëson dhimbjet e kokës. Ja si ta përgatisni limonadën e shijshme dhe kurative me livando:

Përbërësit:

1 lugë gjelle mjaltë
disa pika vaj esencial livando (për gatim)
1/2 lëng limoni
8 gota ujë
Metoda e përgatitjes:

Limonata e shijshme e livandos është jashtëzakonisht e lehtë për t’u përgatitur. Gjithçka që duhet të bëni është të përzieni të gjithë përbërësit në një gotë dhe t’i shtoni disa kuba akulli.

Rekomandime:

Përzieni 5 deri në 6 pika vaj esencial livandoje në vaskën ku do të bëni banjo.
Përhapni 10 deri në 12 pika të vajit të livandos në ajër gjatë kohës ku punoni për të lehtësuar stresin e ditës!