Detajet, ja kur do takohen sot Thaçi dhe Vuçiç


Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe homologu i tij serb Aleksandër Vuçiç do të takohen në Bruksel ditën e sotme duke nisur kështu dialogun në nivel presidentësh. Bisedimet pritet të fillojnë rreth orës 15:00, ku fillimisht Vuçiç do të takohet me ambasadoren e BE, Federica Mogherinin dhe pastaj do të takohet me delegacionin e Kosovës me në krye me Thaçin.

Vuçiç dhe Thaçi takohen në këtë format për herë të dytë brenda këtijviti.