fbpx

Deri tani janë vaksinuar 1.904 fëmijë me MRP vaksinë, hospitalizohen edhe dy të tjerë

Ministria e Shëndetësisë njofton se sot deri në ora 10:00 në Klinkën e sëmundjeve infektive në Shkup janë hospitalizuar dy të dyshuar me fruth.

“Bëhet fjalë për një fëmijë nga fshati Krushopek-Saraj dhe ka një vit dhe një foshnjë 9 muajsh nga lagjja Shuto Orizare, të dy të pa vaksinuar. Kjo do të thotë se deri në këtë moment ka 22 të sëmurë nga fruthi, ku 20 janë fëmijë dhe 2 të rritur, thuhet në njoftimin e Ministrisë së Shëndetësisë

Përmbajtjet që i merr PaCensurë nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Pa Censurë botohet në www.pacensure.com dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.