Deputetja Arbëreshë Krasniqi përplaset me Vjosa Osmanin: Je kryetare pa parti, a jeni ju LDK a çka?

Kryeparalamentarja Vjosa Osmani po vazhdon përplasjet me deputetët e Kuvendit të Kosovës tani një e tillë ka ndodhur me deputeten e Nismës Arbëreshë Krasniqi. Derisa Osmani i ka dhënë fjalën deputetes së Nismës e ka quajtur si deputete pa Grup Parlamentar.

Por kjo ka pasur një reagim të ashpër menjëherë nga deputetja Krasniqi duke e quajtur Osmanin si person pa parti politike dhe nuk po e di se a është në LDK apo në cilën parti. Debati ka vazhduar nga deputetja Krasniqi duke i thënë Osmani se është kryetari pa parti.

“Kryetare, pa stres pa komplekse na jem parti social demokrate është shumë më e lehtë me qenë deputete pa grup se kryetare pa parti” tha Krasniqi.
Më poshtë keni videon e plotë të përplasjes:

Baby Boo