Dënohet me dy vite prapa grilave Cristiano Ronaldo


Ylli që shkëlqen i Juventusi Cristiano Ronaldo sot pas daljes në gjykatë pasi i’u caktuan dy vite burg me kusht dhe gjobë prej 19 milionë euro për mashtrim tatimor gjatë kohës që luante n’klubin e Real Madridit, ai si duket u pajtua me këtë dënim, shkruan Pa Censurë.

Portugezi u paraqitet para trupit gjykues sot, duke u përballur me akuzat për falsifikim të të dhënave për përfitime financiare nga shitja e të drejtave të tij të imazhit. Gjykata mori vendim për ta dënuar me dy vite prapa grilave me kusht dhe denim me para prej 19 milionë eurosh.

Pas daljes nga gjykata Ronaldo i’u përgjigj vetëm njërës nga shumë pyetjeve të gazetarëve.

“Gjithçka në rregull, perfekt”, tha Ronaldo duke dalë nga gjykata. /Pa Censurë/