De Bruyne shënon supergol, Belgjika në epërsi

Belgjika e ka përmbysur rezultatin ndaj Danimarkës. Pas Thorgan Hazard, ka realizuar Kevin de Bruyne.
Ai shënoi për 2-1 në minutën e 71-të, pas disa kombinimeve fantastike dhe asistimi nga ana e Eden Hazard

Baby Boo