Çun Lajçi ‘go*det’ Isa Mustafën: Unë fola për m’u sha!

Aktori i njohur, Çun Lajçi, përmes një postimi në facebook ka hedhur kritika të rënda ndaj ish kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa.
“Nguli thundrat n’akull Isa Mustafa e prite pranverën me ti shkri rrajët, se vallahi t’ka ikë fryma e Rugovës, t’cilën kurrë s’e deshte e njizetë vjet rrejte!”, shkruan ndër tjerash Lajçi.

Baby Boo

Postimi i plotë:
Unë fola për m’u sha!
Unë s’ua dua dorëheqjen si Naseri që kurrë s’ua ktheu fjalën, përkundrazi me gjithçka tuejen u pajtua, bile u gëzua njisoj si ju kur e ngriti dorën për faljen e Çakorrit.
Unë insistoj të mbeteni ashtu, stoik e t’vërbuem, me thundrat e ngulun n’akull, se vetëm ashtu e mbroni kauzën e rreme t’frymës rugoviste!

Vetëm ashtu e shkatërroni deri n’palcë partinë gjithshqiptare që aq shumë e kemi dashtë. Vazhdoni mos me pa, mos me ndëgju, mos m’u distancu ( siç nuk bane as atëherë me Rrahmanin) dhe me i thanë popullit: ti nuk vendos për Kryeministrin!
Atëherë. Pse po e kërkon mendimin e popullit për mosvotimin tuej, mbasi ai s’vendoska me votën e vet!

Nguli thundrat n’akull Isa Mustafa e prite pranverën me ti shkri rrajët, se vallahi t’ka ikë fryma e Rugovës, t’cilën kurrë s’e deshte e njizetë vjet rrejte!
Frymës së re vetëm kështu i ndihmon që edhe ata pak votues që t’votuen, me ia falë votat VV-së!
Unë fola për m’u sha, por ndashtë se lëkurë trashë jam!