Çmenden serbët: Armiku numër një po vjen në Beograd FOTO

Menjëherë pas hedhjes së shortit në Ligën e Kampionëve dhe lajmit se Crvena Zvezda do të luajë kundër Liverpoolit, kanë reaguar mediet serbe, duke theksuar se Beogradin do ta vizitojë edhe Xherdan Shaqiri.

Baby Boo Tinex

Madje, gazeta “Kurir” lajmin e ka publikuar me titullin “Armiku numër një vjen në Marakana”, duke aluduar në Shaqirin.

“Tifozët e Serbisë i mbajnë mend mirë provokimet e tij para dhe pas Kupës së Botës”, shkruan gazeta serbe.

Më pas “Kurir” shkruan për biografinë dhe karrierën e Shaqirit, duke theksuar se është i lindur në Kosovë, për largimin e familjes së tij drejt Zvicrës, por gjithsesi që theksin e ka vënë te “provokimet” e Xherdanit në adresë të serbëve, e për të cilat thuhet se nuk do të harrohen përjetë.

Restorant Lumare