Çështja e emrit, u realizua biseda njëorëshe telefonike e kryeministrave Zaev – Cipras

Zëdhënsi i Qeverisë së Maqedonisë, Mile Boshnjakovski konfirmoi për Portalb.mk se është realizuar biseda mes kryeministrit të Maqedonisë dhe Greqisë, Zoran Zaev dhe Aleksis Cipras. Biseda ka zgjatur një orë dhe është realizuar mes orës 14 dhe 15.

Duke mos zbardhur aspak detaje, zëdhënësi i Qeverisë tha se kryeministrat kanë biseduar për çështjet e mbetura që janë të pazgjidhura si dhe janë shqyrtuar sipas tij, “disa ide për zgjidhje”.

Nesër sërish do të dëgjohen dy kryeministrat, konfirmoi Boshnjakovski.

Sot , do të dëgjohen në telefon që të diskutojnë për zhvillimin e procesit negociues për çështjen e emrit njofton Portalb.mk.

Bëhet fjalë bisedën e shumë paralajmëruar telefonike mes Zaevit dhe Ciprasit për finalizimin e marrëveshjes, i cili pritej që të ndodh përpara dhjetëra ditëve.

Baby Boo