Bujar Osmani i lumtur pasi BDI sërish morri kryetarin e Dibrës

Pas marrjes së Dibrës nga ana e BDI-së, zv.kryeministri Bujar Osmani ka vizituar degën e BDI-së në Dibër ku ka përshëndetur edhe ud/kryetarin e ri të DIbërs nga radhët e kësaj partie. Sipas Osmani, Dibra u kthye pas kidnapimit që ju bë komunës nga ASh-ja.

Baby Boo

“Sot në Dibër, këshilltarët komunal rikthyen Dibrën aty ku para 1 viti kishte vendosur vullneti i dibranëve! U rikthye nga kidnapimi që i u bë Komunës nga ata që shpresën per fitore nuk e kan te fitimi i besimit te qytetarëve por te shpresa se ndonjë i zgjedhur i popullit do largohet nga jeta dhe do të shfrytëzohen ditët e zisë për të kapur një kolltuk pushteti!

Urime Diber!

Urime doktor!

Ndryshe zgjedhjet në DIbër do të mbahen me zgjedhjet presidencaile, pasi Ish kryetari i Dibërs Ruzhi Lata ndërroi jetë muaj më parë./TS/