Buçi: Maqedonia ka shkëmbim më të madh të mallrave me shtetet fqinje

Sipas zv/drejtorit të Doganave, Irfan Buçi, Republika e Maqedonisë ka shkëmbim më të madh mallrash dhe shërbimesh ka ma shumë me Republikën e Kosovës, gjegësisht me shtetet fqinje sikurse me Bullgarinë, Greqinë dhe Serbinë.

Baby Boo Tinex

Këtë e bëri të ditur gjatë emisionit 10Minuta, për më shumë ndiqni videon e plotë.

Gjithashtu Buçi shtoi se gjatë periudhës janar-qershor të vitit 2018 Doganat e Maqedonisë kanë sekuestruar gjithsej, 150 mijë euro, 460 kilogramë lëndë narkotike të llojit kanabis dhe të llojit kokainë 15 gramë.
https://www.facebook.com/tv21hd/videos/240488676649814/

Restorant Lumare