Borisov “shuplakë” Ivanovit. Ja për çka bëhet fjalë

Mediat bullgare informojnë se kryeministri i Bullgarisë, Bojko Borisov e ka anuluar takimin me presidentin e Maqedonisë Gjorge Ivanov që është në vizitë dyditore në Sofje me bashkëshorten Maja Ivanova ku është paraparë të takohet me kreun shtetëror bullgar, transmeton Medial.mk.

Siç informon portali bullgar “24 orë”, Borisov i ka urdhëruar ministres së jashtme Ekaterina Zaharieva që ta pranojë presidentin maqedonas.

Portali shkruan se arsye për anulimin e këtij takimi është sjellja arrogante e Ivanovit që ndërpret takimin me Zaevin dhe Dimitrovin.

Baby Boo