Boris Johnson: Ia kam borxh jetën mjekëve

Boris Johnson ka thënë se i ka borxh jetën e tij stafit mjekësor që u kujdes për të duke e trajtuar për Cocid-19.

Baby Boo

Kryeministri, 55 vjeç, falënderoi mjekët në spitalin St Thomas ‘në Londër, ku ai vazhdon të shërohet pasi kaloi tre netë në kujdesin intensiv. Kjo deklaratë erdhi ndërsa vdekjet në Mbretërinë e Bashkuar nga virusi pritet të kalojnë 10,000 të dielën.

Të shtunën, Mbretëria e Bashkuar regjistroi 917 vdekje të reja të koronavirusit, duke marrë vdekje totale në spital në 9,875. Ministrat po vazhdojnë të nxisin njerëzit të qëndrojnë në shtëpi gjatë fundjavës së Pashkëve për të frenuar përhapjen e virusit, pavarësisht motit të ngrohtë dhe me diell në pjesën më të madhe të Britanisë së Madhe.