Berati shpall qytetare nderi presidenten kroate

Këshilli Bashkiak i Beratit ka zhvilluar një mbledhje jashtë radhe, me rastin e vizitës së Presidentes kroate, Kolinda Grabar Kitaroviç nesër në këtë qytet.

Këshilli miratoi dhënien e titullit “Qytetar nderi”, për presidenten, në shenjë nderimi për vizitën e saj, si një personalitet i spikatur në fushën e politikës dhe më gjerë.

Titulli i nderit do t’i jepet nesër Kitaroviçit në orën 16:00 në sallën e Bashkisë në Berat.

Baby Boo