Benzema ka konsomuar doping në lojën kundër Bayern Munchenit


Sulmuesi i Realit të Madiridit, Karim Benzema ka vendosur që të konsumojë substanca të ndaluara para ndeshjes gjysëm finale kundër Bayern Munchen (2:1), shkruan revista gjermani ”Bild”.

Sipas revistës bëhet fjalë për një duhan aromatik, i cili vendoset mes dhëmbëve për 30-60 minuta. Pjesa e nikotinës nga ky prodhim është 3 herë më e lartë se një cigare e thjeshtë, dhe menjëherë depërton në organizëm duke u ndihmuar muskujve dhe duke forcuar ndjeshëm koncentrimin.

Kjo substancë është e ndaluar në shumë shtete dhe kohëve të fundit investigohet tepër nga organizata antidoping.

Kjo substancë ka efekt për lënjen e duhanit mirëpo ndihmon edhe në koncentrimin dhe rregullon gjendjen fizike dhe reagimin e shpejtë të futbollistit. Kjo substancë është e ndaluar në shtetin Gjerman dhe Benzema e ka konsumar në qytetin e Munchenin.(Pa Censurë)