Belgjika mposht Anglinë me supergolin e Januzajt dhe e mbyll grupin me pikë të plota


Belgjika mposhti Anglinë me rezultatin 1-0, në ndeshjen e fundit të Grupit G. Super goli i mesfushorit me origjinë shqiptare në minutën e 51-të i dha fitoren belgëve duke u renditur në vendin e parë. Edhe pse një sfidë pa shumë interes, pasi të dyja skuadrat e kishin siguruar kualifikimin nuk mungoi spektakli.

Belgjika e kërkoi më shumë fitoren se Anglia edhe pse të dyja skuadrat kishin hedhur në fushë rezervat duke e mbyllur grupin me pikë të plota.

Januzaj 50′

Baby Boo