Bela: Do ta kisha bombardu qevrinë Zaev… (foto)


Politologu dhe ish ushtar i UÇK-së, Valon Bela, përndryshe i afërt me partinë shqiptare në pushtet BDI, ka goditur ashpër qeverin aktuale në Maqedoni, shkruan Fakte. Ai në profilin e tij në Fb, me pak fjalë ka shprehur mllefin e tij për mosarritjet e garniturës aktuale në vend. Madje ai thote se do ta kishte bombarduar qeverinë deri më tani, por ka hezituar ta bëjë këtë, në interes të zgjidhjes së kontestit të emrit që vendi ka me Greqinë. Ja çka shkruan Bela:

Mos me qenë shpresa se do të zgjidhet çështja e emrit, deri tash do ta kisha bombardu Qeverinë Zaev. 
Kështu që akoma po heshti edhe pse bash asnjë e arritur s’ka ndodh.

Po nime, nga nesër prapë rriten çmimet e derivateve.

Me u k’naqë bre krejt“- ka shkruajtur Bela

Baby Boo