Arrestohet shqiptari në Itali për veprën terrorizëm

Arestohet Agim Miftarovi shqiptari nga Maqedonia, i cili jetonte në Itali në qytezën Rolfa Procinca e Viterbos, ai akuzohet per terrorizëm internacional.

Sot në mëngjes skuadra mobile e Potenzaz sekuestrki banesën e Agimit, ku në banesën e tij gjetën armë, disa drone t) montuara me pistoletë laser si dhe veshje ushtrie, transmeton Pa Censurë.

Agimi që preb disa muajsh ka qen nën mbikëqyrjen e policisë italiane. Ai ka ka pasur mbi 4000 kontakte në rrjetet sociale, ku me të gjithë kontaktet ka biseduar në lidhje me luftën në Siri dhe ka përcjellë mbi 900 video të gjitha me përmbajtje dhunë në kanalin yutube.

Ai sot u vu në pranga nga policia italiane nën akuzën terrorizëm internacional dhe aratim i përgaditur në mënyrë artizanale./PaCensurë

Baby Boo