Arrestohet avokati i Navalnyt


Avokati që përfaqësonte aktivistin e ndjerë rus, Alexei Navalny, u arrestua sot në Moskë, transmeton Gazeta Sinjali.

Siç raporton Reuters, arrestimi i Vasily Dubkov u raportua nga gazeta Novaya Gazeta Europe dhe gazeta SOTA.

Sipas burimeve të mediave ruse, Dubkov u arrestua për “shkelje të rendit publik”.

Autoritetet ruse nuk e kanë konfirmuar ende arrestimin e tij.

Baby Boo