Arr*estohet 35 vjeçari nga Tetova, ja për çka akuzohet


Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë ditë së djeshme me urdhër të gjykatës kanë kryer bastisje në një banesë të Tetovës, ku është gjetur armë. Si rrjedhojë një 35-vjeçar është arrestuar.

Baby Boo

“Është privuar nga liria 35-vjeçarin F.I. nga Tetova, të cilit gjatë kontrollit në banesën e tij të kryer ma urdhër të gjykatës, iu gjet një pistoletë e kalibrit “cz m 57” të kalibrit 7.62 mm, dy korniza, 10 fishekë të të njëjtit kalibër dhe këllëf, të cilat i posedonte pa lejen e nevojshme. I njëjti është ndaluar në Stacionin Policor Tetovë”, thuhet në njoftimin e SPB-Tetovë.