Arrestohen dy shqiptarë në Itali, kapen me 800 kg hashash

Dy shqiptarë janë arrestuar nga policia italiane, pasi u kapën duke transportuar 800 kg hashash në Foxha të Italisë.

Marsel Brakollari dhe Xhuliano Haxhiraj, dy të arrestuarit e kishin fshehur lëndën narkotike në furgon në të cilin kanë qenë edhe dy persona të tjerë, të cilët kanë mundur të ikin nga vendi i ngjarjes.

Sipas mediave italiane supozohet se vlera e drogës së sekuestruar është rreth 6 milionë euro.

Baby Boo