Argjentina – Franca, formacionet


Dy përfaqësueset nga dy kontinente të ndryshme do të ndeshen në të parën përballje të kësaj faze në Kampionatin Botëror Rusia 2018.

Argjentina dhe Franca do të përballen në një të gjashtëmbëdhjetën e finales të Kampionatit Botëror Rusia 2018.

Stadiumi Fisht mirëpret këtë ndeshje titanësh, që megjithatë nuk kanë treguar kualitetin e tyre të vërtetë në fazën e grupeve.

Argjentinasit mezi u kualifikuan, ndërsa francezët treguan lojë të zbehtë në tre përballjet e asaj faze.

Argjentina (4-3-3) Armani; Mercado, Otamendi, Rojo, Tagliafico; Enzo Pèrez, Mascherano, Banega; Pavon, Messi, Di Maria.

Franca (4-3-3) Lloris; Pavard, Varane, Umtiti, L. Hernandez; Tolisso, Kantè, Pogba; Mbappè, Griezmann, Dembelè.

Baby Boo