Arbana Xharra: Marre e poshtërsi me diskutu për kontratën e njeriut që e çoi në këmbë botën për Kosovën

The head of the international observer mission in Kosovo William Walker (R) chats with an ethnic Albanian boy on his visit with United Nations High Commissioner for Refugees Sadako Ogata to the Kosovo village Dragobilje together December 21. Ogata, who has said 175,000 people have yet to return home, spoke to ethnic Albanians who said they were still too frightened of the police to go back to their homes. EV/FMS

Edhe gazetarja Arbana Xharra, ka komentuar për kontratën e ish-ambasadorit William Walker me presidencën e Kosovës.
Ajo e ka quajtur “marre e poshtërsi” debatin për kontratën me njeriun, që sipas saj, e “çoi në këmbë botën për Kosovën”.

Baby Boo

“Na duhet kohë pas kohe me na rikujtu disa ngjarje, që si duket kemi nis me i harru. Është turp me u diskutu, e me u bë temë debati kontrata me këtë njeri që e çoi botën në këmbë për Kosovën. Jo u vazhdu, u ndërpre, ka skadu…marre e poshtërsi!”, ka shkruar Xharra në një postim në Facebook.

Ndryshe, ushtruesja e detyrës së presidentes Vjosa Osmani dhe Walker, kanë bërë të ditur se janë dakorduar që të vazhdojnë bashkëpunimin.