fbpx

Amir Duraku për gjestin e komentatorit: Ata që nuk na përfillin gjuhën e meritojnë këtë trajtim

Gjesti i komentatorit shqiptar në TVM2, Mustafa Ademi për mospërfilljen e emrit të Stojançe Stoilovit, është komentuar shumë nëpër rrjetet sociale.

Pas reagimeve të shumë figurave publike për rastin në fjalë, i fundit që ka reaguar lidhur me këtë gjest është gazetari dhe moderatori i emisionit “Zgjohu me ne”, Amir Duraku.

Përmes një statusi në rrjetin social Facebook, Duraku e ka mbështetur gjestin e komentatorit Ademi derisa sipas tij personat të cilët do të injorojnë gjuhën shqipe e meritojnë këtë trajtim.

Përmbajtjet që i merr PaCensurë nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Pa Censurë botohet në www.pacensure.com dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.