Aksion antidrogë në Shqipëri, arrestohen 15 persona


Aksion antidrogë në Shqipëri, arrestohen 15 persona
Aksion antidrogë në Shqipëri, arrestohen 15 persona

12 maj 2018 13:51
Një operacion antidrogë është zhvilluar nga policia shqiptare në qytete të ndryshme të vendit.

Mësohet se 15 persona janë arrestuar në Shqipëri dhe 4 jashtë vendit, transmeton tch.

Të dhënat e para flasin për një operacion që është zhvilluar në të njëjtën kohë në Tiranë, Tepelenë, Maliq dhe Gjirokastër.

Ndonëse ende nuk ka një komunikim zyrtar në lidhje me operacionin mësohet se policia në bashkëpunim me Prokurorinë e Krimeve të Rënda kanë sekuestrua rreth 500 kg kanabis vetëm në Gjirokastër.

Aksioni i nisur në Shqipëri ka vazhduar edhe në shtete fqinje si Maqedoni dhe Greqi, ndërsa dyshohet se destinacion i drogës ishte tregu turk.

Baby Boo