Aksidentohet rëndë një kamion nga Maqedonia në Kroaci

Një kamion i cili po transportonte automjete është aksidentuar në jug të autostradës A3 Bregana-Lipovac.
Aksidenti ka ndodhur sot rreth orës 17:00, kur kamioni me targa të Maqedonisë është përmbysur dhe disa vetura të transportuara nga kamioni kanë rënë jashtë.

Sipas mediave kroate, drejtuesi i kamionit ka mbetur i plagosur.

Baby Boo