Aksident rrugor, rrëshqet dhe rrokulliset kamioni

Një kamion është rrokullisur në rrugën Prilep-Veles, rreth dy kilometra para fshatit Rosoman. Shoferi i kamionit ka marrë lëndime të lehta, kurse aksidenti ka ndodhur si rezultat i rrugës e cila kishte naftë dhe vaj, transmeton Portalb.mk.

Baby Boo

Rrokulliset kamioni

Shoferi është shtetas i huaj kurse kamioni ishte me targa hungareze. Në këtë vend ka reshje të mëdha të shiut dhe erëra të forta.

Rrokulliset kamioni

Gjithashtu në rrugën Pletvar Rosoman ka edhe një kamion të aksidentuar, por ai nuk pengon trafikun. Policia pritet të paraqitet në vendin e ngjarjes.