Aksídent me fatalítet nè rrugèn Shkup-Veles

MPB njofton se ka ndodhur njè aksídent nè rrugèn Shkup-Veles ku njè fèmíjè ka humbur jetën.
“Me datè 25.05.2022 nè ora 14.45 nè SPB Shkup èshtè raportuar se nè autostradèn Shkup – Veles, para píkè pagesès Sopot, automjetí “Renault Clío” me targa tè Negotínès, drejtuar nga D.V. (38) nga Negotína, ka dalur nga rruga.

Baby Boo

Nè aksídentí janè lènduar rèndè shoferí dhe njè bashkudhètar í mítur (fèmíjè), tè cílèt janè transportuar nè Spítalín e Pèrgjíthshèm Veles, ku nga ana e mjekut èshtè konstatuar vdekja e fèmíjès. Gjíthashtu lèndíme tè rènda ka marrè edhe bashkudhètarja V.V. (28) nga Negotína”, thonè nga MPB.