Ahmeti: Nuk ka marrëveshje, njohje dhe kurrfarë garancie, ka vetëm dokument me plot detyra të dhimbshme për Kosovën

Analisti Arben Ahmeti ka thënë se nuk ka njohje dhe kurrfarë garancie, as nuk ka marrëveshje, raporton Gazeta Blic.Ai përmes një postimi në Facebook ka thënë se ka vetëm një dokument plot detyra të dhimbshme për Kosovën, që nëse nuk zbatohen çojnë në izolim që do ta përkeqësojnë edhe më tej pozitën e Kosovës.

Ai ka shtuar se ky është rezultat i arrogancës dhe mungesës së strategjisë në dialog.Postimi i tij i plotë:
Nuk ka njohje dhe kurrefare garancie. Nuk ka as marreveshje. Ka vetem nje dokument plot detyra te dhimbshme per Kosoven.

Detyra qe nese nuk zbatohen qojne ne izolim qe do ta perkeqesojne edhe me tej poziten e Kosoves. Ky eshte rezultati i arrogances dhe mungeses se strategjise sone ne dialog.

Baby Boo