Abuzoi me të miturën, arrestohet 72-vjeçari

Një 72-vjeçar ka rënë në prangat e policisë në Sarandë, pasi akuzohet se në kohë të ndryshme ka kryer marrëdhënie seksuale me një 17 vjeçare.

Baby Boo

Në pranga ka rënë Barjam Tusha, 72 vjeç, lindur e banues në Sarandë. Pasi u arrestua, 72-vjeçari ka pranuar kryerjen e veprës penale.

Njoftimi i plotë:

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatit të Policisë Sarandë, bënë ndalimin e shtetasit B.T, 72 vjeç, lindur e banues në Sarandë.

Ndalimi i tij u bë pasi, ky shtetas në kohë të ndryshme ka kryer marrëdhënie seksuale me një 17 vjeçare nga qytetit i Sarandës.
Policia e Sarandës pas informacionit të marrë ka bërë shoqërimin dhe ndalimin e menjëhershëm të këtij shtetasi i cili ka pranuar kryerjen e veprës penale.

Nën drejtimin e Prokurisë vijon puna për hetimin dhe nxjerrjen e urdhrave të tjerë të ndalimit të implikuar në këtë vepër penale.

Materialet i kaluan Prokurorisë për veprime të mëtejshme veprën penale “Marrëdhënie seksuale ose homoseksuale me dhunë me të mitur”