Abdullahu dënon sul*min ndaj Valon Sylës: Ai është gazetar shumë i mirë, ka ekstra njohuri

Analisti Faton Abdullahu ka dënuar sul*min e para dy ditësh ndaj gazetarit Valon Syla.

Baby Boo

Abdullahu përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook ka thënë se Syla është gazetar shumë i mirë dhe ka ekstra njohuri në histori.

“Pak gazetarë në Kosovë e njohin më mirë ta zëmë të kaluarën e Prishtinës e cila kohë të gjatë është treguar me gjysmë të vërteta zyrtare dhe me trillime të disa gjysmë intelektualëve.” ka shkruar tutje ai.

Postimi i plotë:
https://www.facebook.com/faton.abdullahu.9/posts/3942185255812964