9 grekë shoqërohen në polici, çfarë po ndodh në Bularat

Policia e Shtetit ka vënë në pranga disa ekstremistë grekë që e kishin bllokuar aksin rrugor në Bularat.

Mësohet se dy nga të arrestuarit ekstremisti grek BabisKarathanos dhe A.Kacis. Ndërsa bëhet e ditur se Babis është përfaqësues aktiv edhe i partisë esktremiste Agimi i Artë.

Shkon në 9 numri i të shoqëruarve deri tani në policinë e Gjirokastrës.

Sakaq, në polici ka shkuar edhe kryetari i PBDNJ, Vangjel Dule, për të kërkuar sqarime./albeu/

 

Baby Boo