80-vjeçari nga Shkupi, viktima e vetme në 24 orët e fundit

Vetëm një viktimë është regjistruar në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut, ka njoftuar Ministria e Shëndetësisë.
Viktima është nga Shkupi, një 80-vjeçar i cili ka ndërruar jetë në kushte spitalore.

Baby Boo

Në po të njëjtën periudhë, janë regjistruar vetëm 4 raste të reja pozitive dhe 68 të shëruar.