36-vjeçari që u gjet i vdekur në Pejë, vëllai i moderatores kosovare


Një djalë 36 vjeçar është gjetur i vde*kur në Kosovë, një ditë pasi po kërkohej me ankth nga familja dhe miqtë.
Vik*tima është B.B, banor i Pejës.
Zëdhënësi i policisë për rajonin e Pejës, Fadil Gashi, tha sot se është gjetur nga familjarët, pa shenja jete, Baton Berisha. Trupi i tij u gjet në Sferkë të Thatë, Pejë, sot ora 13.00, një ditë pasi u shpall i zhd*ukur.

I ndjeri B.B ishte djali i vetëm ish-aktivistit të lartë të LDK-së në Komunën e Pejës, Mon B.
Ai ishte dhe vëllai i moderatores dhe gazetares së njohur Venera B., aktualisht redaktore e programeve të mëngjesit në Radio 1.