3 lëkundje tërmeti gjatë ditës së djeshme në Shqipëri, më i forti në qytetin e Belshit

Gjatë ditës së djeshme u shënuar 3 lëkundje tërmeti në Shqipëri. Lëkundja e fundit e regjistruar ishte ajo e orës 21:21 ku sipas IGJEUM lëkundjet ishin me magnitudë 4.2 ballë.

Baby Boo

IGJEUM njofton se këto lëkundje kishin thellësi 17 km dhe epiqendra ishte 5 km në veri-perëndim të qytetit të Belsh-it.
Ndërkohë që lëkundjet e tjera ishin me magnitudë 3.5 dhe 2.2.