17-VJEÇARI KOSOVAR ZGJOHET NGA KOMA PAS 20-DITËSH

Shkëlqim Zogaj u akidentua rënd por gjendja e tij tash është stabile

Baby Boo

Ai po mban fort dorën e babait të tij. Me ketë po i tregon se gjendja shëndetësore e Shkelqimit është e mirë.

“I përshëndes të gjithë…”

Lajmet e Fundit Shqip nga Kosova, Shqiperia dhe Bota
LAJMET E
FUNDIT
* LAJMEAKSIDENT ME TË VDEKUR NË DIVJAKË* SHOWBIZELIZA HOXHA TREGON ARSYET PSE U TËRHOQ NGA MUZIKA* SHOWBIZSCHWARZENEGGER DHE LINDA HAMILTON RIBASHKOHEN NË XHIRIMET E “TERMINATOR 6” – 34 VJET PAS FILMIT TË PARË* LAJMESEJDIU KRITIKON KURTIN DHE MUSTAFËN PËR TAKIMIN MES TYRE* LAJMEAHMETI: DREJTORËT E VV-SË NË KOMUNË PO PRESIN QË T’I SHKARKOJË* LAJMEHAZIRI: PROTESTAT KANË DEGRADUAR* LAJMEAKSIDENT ME TË VDEKUR NË DIVJAKË* SHOWBIZELIZA HOXHA TREGON ARSYET PSE U TËRHOQ NGA MUZIKA* SHOWBIZSCHWARZENEGGER DHE LINDA HAMILTON RIBASHKOHEN NË XHIRIMET E “TERMINATOR 6” – 34 VJET PAS FILMIT TË PARË* LAJMESEJDIU KRITIKON KURTIN DHE MUSTAFËN PËR TAKIMIN MES TYRE* LAJMEAHMETI: DREJTORËT E VV-SË NË KOMUNË PO PRESIN QË T’I SHKARKOJË* LAJMEHAZIRI: PROTESTAT KANË DEGRADUAR
17-VJEÇARI KOSOVAR ZGJOHET NGA KOMA PAS 20-DITËSH
Insajderi
INSAJDERI
27.09.2018 20:53
17-vjeçari kosovar zgjohet nga koma pas 20-ditësh
Shkëlqim Zogaj u akidentua rënd por gjendja e tij tash është stabile

Ai po mban fort dorën e babait të tij. Me ketë po i tregon se gjendja shëndetësore e Shkelqimit është e mirë.

“I përshëndes të gjithë…”

Shkelqim Zogaj, pas një operacioni të rëndë dhe 20 ditë ditë qëdnrimi në kome, u rikthye përsëri në jetë.

Ditë më parë 17-vjecari ishte goditur me veturë aksidentalisht nga vetë profesori i tij derisa ishte duke u kthyer nga shkolla për në shtëpi.

Lajmi se djali i tij është aksidentuar kishte tmerruar familjarët e tij. Babai i tij Faik Zogaj thotë se nuk ka asgjë më të rënd se të shohësh fëmijën tënd në gjendje të rëndë.

“Ka ardh një fshtatar më ka njoftu ish shumë e tmerrshme…skom mujt vetën me përmbajt”

Mirëpo, tash që gjendja e djalit të tij po përmirësohet ai është shumë i lumtur.

“Operimi ka pas një sukes të jashtëzakonshem dhe sot ai është 80% në gjendje të mirë”

Shkëlqimi në ditën e aksidentit, ishte dërguar në Emergjencë pa shenja jete. Arbër Mekaj, neurokirurg në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, tregon se pacienti kishte gjakderdhje trunore.

“pas ekzaminimeve radiologjike konstatohet se gjendja e tij…..defekt kockor”

Pas operacionit, Shkëlqimi ka qëndruar për ditë me radhë në mjekimin intensiv.

VOX. Naim Kuçi, shef i mjekimit intenziv 554G3520

“Fillimisht ka qenë një gjendje e rëndë edhe…”

Sipas tij, vetëm gjatë muajit shtator në intensivë kanë qenë 14 persona të aksidentuar, ku 11 prej tyre janë vendosur tashmë në klinikat e duhura për trajtim të mëtutjeshëm.