17 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri, numri i të prekurve shkon në …(VIDEO)

Është rritur me 17 raste të reja numri i të prekurve me koronavirus në Shqipëri, gjatë 24 orëve të fundit.

Baby Boo

Lajmin e përcjell Ministria e Shëndetësisë përmes zv.Ministres Mira Rakacolli, e cila sqaron se numri total ka shkuar tashmë në 433 persona.

Harta e përhapjes së virusit u zgjerua në Tiranë, Shkodër, Pukë dhe Lushnje, teksa në 24 orët e fundit u bënë 259 teste.