12 vite kërkohet drejtësi!


Shkruan vëllau i Rexhail Qerimit i dëniar me burgim të përjetshëm!

Qe 12 vite jemi duke kerkuar drejtesi për rastin Alfa I cili eshte I montuar dhe I cili ka deshmi deshmitar po ashtu edhe video incizimi qe nuk lejuan ta zbardhin asnjehere për ta pare fajtorin e vertet. Qe 12 vite Ali Ahmeti me kelysht e vet nuk deshiron qe Rasti Alfa te zbardhet.Njerzt me te mire I ka denuar me burgim te perjetshme edhe disa me vdekje disa i kan lene vatanin për montime politike.Perse ish ushtaret e UÇK-se vuajne kaq shume,ata qe aq shume mund dhane vetem qe shqiptaret ti Gezojne te drejtat e tyre dhe te kene liri Por nje dite do te vije qe te gjithe te pafajshmit te jetojne ne lire nga presionet politike
As milloshoviqi e As ty Ali sna keni tremb e as kelysht e tu nuk na frigojne ne jemi ketu qe te kerkojme drejtesi per ish ushtaret e UÇK-se deri ne frymen e fundit
Sepse gjithmon drejtesia ndoshta vohet por nuk harrohet…

Baby Boo